Franke Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Günlük kullanımda oldukça basit şekilde tüm fonksiyonları kullanılabiliyor olsa da bulaşık makinelerinin temel çalışma prensipleri oldukça komplike vaziyettedir. Olağan şekilde dış etkenlerden kaynaklı bir sorun yaşadığında da bunu kullanıcı olarak çözebilmek pek de bu sebebe bağlı mümkün değildir.

Franke bulaşık makinesi çalışmıyor gibi sorunlarda ise kullanıcı olarak bazı pratik kontroller yapılabilir. Misal olarak bulaşık makinesinin musluk ve prize bağlantılarının sorunsuz şekilde sağlanıp, sağlanmadığıdır. Yani su giriş hortumunun musluğa, fişinin de prize bağlı olup, olmadığı kontrol edilebilir.

Bunun dışında makinenin bağlanacağı prizde 220 Volt elektrik olup, olmadığı ile bağlanacağı musluktan su akıp, akmadığı kontrolü yapılabilir. Eğer bunlarda makinenin çalışmamasına ilişkin bir sorun bulunamazsa bundan sonraki işlemler profesyonel ve ehil kişilerce yapılmalıdır.

Bir bulaşık makinesinin çalışmaması temel olarak yıkama motoru ile program aygıtı parçalarında arıza olmasından kaynaklıdır. Yani bulaşık makinesi elektrik alıyor ve buna binaen ışıkları yanıyor ancak çalışmıyorsa bu parçalardaki bir arızanın söz konusu olduğu yüksek olasılıktır.

Franke bulaşık makinesi çalışmıyor sorununda, program aygıtı ve yıkama motoru, makine tamamen sökülerek, kontrol edilir. Eğer bu parçalarda arıza varsa yıkama motoru doğrudan yenisi ile değiştirilir. Ancak program aygıtı zaten bir daha maliyetli bir fiyata sahip olduğundan öncelikli olarak ekonomik çözüm için bilgisayarlı ortamda yazılım veya fiziki onarımı yapılır. Böylelikle makinenin çalışmamasına neden olacak engeller ortadan kaldırılır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56