Franke Bulaşık Makinesi Kapak Kapanmıyor

Bulaşık makinesine, bulaşıkların yerleştirilmesinden sonra, makine kapağının tamamen kapatılması makinenin çalışması için gereklidir. Otomatik olarak güvenlik nedeni ile bulaşık makinesinin kapağı tamamen kapatılamaz ise program başlamaz. Bu yüzden Franke bulaşık makinesi kapak kapanmıyor sorununun dikkate alınması gerekir. Kapağı kapanmayan bir bulaşık makinesinde bu soruna neden olabilecek birden fazla etken bulunur.

Makine Kapak Menteşesi Arızası
Bulaşık makinesinin kapağının kapanmaması durumunda hemen menteşeleri kontrol edilir. Çünkü kapı menteşeleri zarar görmüş ise kapı düzgün biçimde kapanamaz. Kapı menteşeleri hasarlı veya bükülmüş şekilde ise hemen yenisi yerine takılır.

Makine Kapı Tutma Kolu Sorunu
Bulaşık makinesinin kapağının açılıp-kapanmasına yardımcı olan tutma kolu tam olarak makinenin üst kısmı ile hizalanmıyor ya da kırılmış ise hemen yenisi ile değiştirilmelidir. Çünkü bu parça sökülerek, yerine yedeği takılabilen makine parçalarından birisidir.

Makine Kapak Kilidi Arızası
Bulaşık makinesinin temel çalışma prensibi çerçevesinde kapak tamamen kilitlenmeden, yıkama işlemi başlamaz. Kapağın tamamen kapanıp, kapanmadığı da makine tarafından kilit mekanizmasının devreye girmesi ile anlaşılmaktadır. Bu çerçevede de eğer kilit mekanizması kırılmış, işlevini yitirmiş ise sökülmelidir. Sökülen kapak kilidi mekanizmasının yerine orijinal yedeğinin düzgün şekilde ehil kişiler tarafından takılması gerekir. Böylelikle kapağın sorunsuz şekilde tamamen kapatılabilmesi sağlanabilir.

Bu müdahaleler sayesinde Franke bulaşık makinesi kapak kapanmıyor sorununu çözerek, makineyi verimli şekilde kullanmaya devam etmek mümkündür.

Tags:
Blog Comments

[…] çözmek için gerekli donanıma ve bilgiye sahiptir. Franke bulaşık makinelerinde meydana gelen kapak kapanmama sorunları, uzman teknisyenler tarafından kolayca tespit edilip […]

Leave a Comment
444 78 56