Franke Bulaşık Makinesi Ses Çıkarıyor

Bulaşık makineleri yüksek teknolojileri ve dayanıklı yapıları ile yıkama sırasında yüksek kapasitedeki hız ve performanslara ulaşabiliyor. Bu durumda olağan şekilde bulaşık makinesinde belirli desibellerde ses çıkışına neden olabiliyor.

Franke bulaşık makineleri bu açıdan yüksek teknolojileri ile daha minimal ses desibellerini yakalayabilmiş durumdadır. Bu yüzden de Franke bulaşık makinesi ses çıkarıyor ise makinede bir sorun olduğuna işaret etmektedir. Bulaşık makinesinin fazla ses çıkararak, çalışmasının ilk akla gelen nedeni makinenin düz bir zeminde olmamasıdır.

Bulaşık makineleri üretimlerinde ayarlanabilir ayaklar ile imal edilmektedir. Böylelikle koyulduğu zemin düz veya dengeli değil ise her ayak kolay şekilde ayarlanarak, makinenin düz durması ve sağlam durması sağlanabilir. Eğer bu ayaklardan birisi dengeyi bozuyorsa, çalışma sırasında fazla sarsıntıya ve dolayısı ile de fazla ses çıkmasına neden olur.

Aşırı Bulaşık Yükleme
Bulaşık makinesinin çalışma sırasında fazla ses çıkarmasının bir diğer nedeni ise fazla bulaşık yüklenmesidir. Fazla yüklenmiş bulaşık makinesi yüksek performans sırasında bulaşıkların sallanması ve çarpışması nedeni ile fazla ses çıkartır. Ayrıca bu durumda bulaşıklarında hasar alması söz konusu olur.

Hatalı Bulaşık Yerleşimi
Bulaşık makinesinde bulaşıkların hatalı yerleştirilmesi de Franke bulaşık makinesi ses çıkarıyor sorununun yaşanmasında etkilidir. Çünkü hatalı yerleştirilen bulaşıklarda yıkama sırasında sallanabilir, düşebilir veya diğer bulaşıklara çarpabilir. Aynı şekilde bulaşık makinesi fıskiyesi de bulaşıklara çarpabilir. Bu da fazla ses çıkmasına neden olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56