Franke Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Bulaşık makinesi, elde yıkamaya göre daha sıcak suda ve daha yüksek tazyikli suda bulaşıkları yüksek kalitede yıkar. Bu özelliği nedeni ile de günümüzde yaygın olarak kullanılan Franke bulaşık makinelerinde çeşitli nedenlerle bulaşıkların tam yıkanmaması ve tamamen temizlenmemesi gibi bir sorun yaşanabilir.

Franke bulaşık makinesi temiz yıkamıyor sorunu genel olarak kullanım hatalarına bağlı olarak meydana gelen sorunlardan birisidir.

Düşük Su Sıcaklığı
Özellikle çok yağlı ve çok kirli bulaşıklarda tam temizlik için yüksek su sıcaklıkları gerekir. Bu yüzden de bu tip bulaşıklarda yüksek sıcaklık derecelerinin tercih edilmesi tavsiye edilir. Özellikle de 50 ile 60 derece aralığı bu açıdan ideal bir su sıcaklığıdır. Böylelikle zorlu yağların dahi sıcak suda rahatlıkla çözünmesi ve dolayısı ile de bulaşıkların tamamen temizlenmesi sağlanabilir.

Hatalı Bulaşık Yerleştirme
Bulaşık makinesinde her bulaşık için farklı alanlar belirlenmiştir. Eğer bulaşıkları bu bölümlere doğru şekilde yerleşim gerçekleştirilmez ise bulaşıklar iyi yıkanmaz. Çünkü yıkanması için gerekli olan deterjan ve suyu tam olarak alamaz. Bu durumda iyi yıkanmasına engel teşkil eder. Bulaşık makinesini fazla doldurma halinde de yoğunluktan kaynaklı bulaşıklar iyi şekilde yıkanamaz.

Yıkama Suyunun Sert Olması
Çok sert olan su, bulaşık makinesinin performansını olumsuz yönde etkiler. Eğer şebeke suyu çok sert seviyede ise, bulaşıkların tam temizlenmemesine ve ağırlıklı olarak su lekesi kalmasına neden olabilir. Bu durumda su sertliğini düşürecek önlemlerin alınması gerekir. Bu önlemler ile Franke bulaşık makinesi temiz yıkamıyor sorununu tamamen önlemek mümkündür.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56