Samsung Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Merhaba sayın tüketiciler;

Bulaşık makinesinin çalışması için tüm adımlar tamamlandıysa, ancak kullanıcının makine ön paneli üzerinden başlat tuşuna basmasına karşılık herhangi bir sinyal alınmıyorsa, bu arıza bulaşık makinesinin prizinden kaynaklı olarak ortaya çıkan bir durum halinde olabilir. Buna bir son verebilmek için cihazın kullanıldığı elektrik prizini farklı cihazlar üzerinden deneyerek, yüzde yüz sağlıklı çalıştığından emin olmanız gerekir.

  • Bulaşık makinesinde yer alan elektrik aksamlarında yaşanan herhangi bir problem cihazın verimli bir şekilde çalışmasına engel olacaktır.
  • Bulaşık makinesi ana kartı sorunlarında yine aynı açılmama problemleri oluşacaktır.
  • Bu cihazlarda yer alan sigortalar, makineden kaynaklı arızaların önüne geçebilmek için yüksek elektrik sorunlarına karşı atabilir. Bulaşık makinesinin çalışmama probleminde ise, sigortanın arıza yapmış olabileceğini unutmamalısınız.
  • Bulaşık makinesi kapağının sağlam bir şekilde kapatılmaması yine aynı sorunu ortaya çıkarır. Bulaşık makinesinin tam olarak kapağının kapalı olup olmadığının kontrolünü sağladıktan sonra yeniden çalıştırmayı deneyiniz.
  • Cihaz yeteri kadar su almadığında, bulaşık makinesinde yeniden böyle bir sorun ortaya çıkacaktır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56