Bosch Kombi Çok Yakıyor

“Bosch kombi çok yakıyor.” sorunu, kombiden kaynaklı bir sorun değildir. Bu sorunun asıl sebebi, bulunulan binada yer alan izolasyon eksikliğinden meydana gelmektedir. İzolasyon, her türlü cihaza ve binaya yapılmaktadır. Bunun amacı, binanın içinde bulunan sıcak havanın korunmasıdır. Ne yazık ki günümüzde her bina için aynı kalitede malzeme kullanılmamaktadır.

Pencere eşiklerinden giren soğuk hava veya kapı eşiklerinde oluşan boşluklardan giren soğuk hava, sıcak havanın kaybolmasına sebep olmaktadır. Durum böyle olunca kombi kullanıcıları, kombinin ısıtma seviyesini yükseltir ve ay sonunda yüksek faturalar ile karşı karşıya kalır. Bu yüzden evin izolasyonu geliştirilmeli ve izolasyonun kaliteli malzemeler ile yapılması gerekmektedir.

Bosch Kombi Çok Yakıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi çok yakıyor.” sorununun çözümü için inşaat firmalarına danışılması gerekmektedir. Firmaların göndereceği inşaat uzmanları doğrultusunda, iyi ve kaliteli izolasyon yapılmalıdır.

Pencereler için PVC kaplamalar ve kapı eşikleri için ahşap süpürgelikler en kaliteli malzemeler arasında yer almaktadır. Bu çözümler sayesinde, kombinin çok yakma sorununun önüne geçilebilmektedir.

Tags:
Blog Comments

[…] Bosch kombinizin çok yakması sorunu, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilecek yaygın bir sorundur. Sorunu belirleyerek ve yukarıda belirtilen adımları uygulayarak, yakıt tüketiminizi azaltabilir, enerji tasarrufu sağlayabilir ve kombinizin ömrünü uzatabilirsiniz. […]

Leave a Comment
444 78 56