Bosch Kombi Çalışmıyor

“Bosch kombi çalışmıyor.” sorununun pek çok açıklaması olabilmektedir. Kombide oluşan teknik bir aksaklık, elektrik kesintisi sonrası kısa devre oluşması, prizden yüksek voltajda elektrik gelmesi, kombinin bağlı olduğu vanalardan su akışı olmaması, su tesisatında oluşan arızalar, doğalgazın kesilmesi bu arızalara örnek olarak gösterilebilmektedir.

Kombiler, elektriğe doğrudan bağlanır ve su akışının gerçekleşeceği muslukların vanaları açılır. Bu sayede kombi, içeriye su çeker ve suyun ısıtılmasını sağlar. Kombiye su girişi, soğuk su vanasından gerçekleşir. Kombi içinde ısınan su, sıcak su vanasından petek borularına aktarılır. Bu borular petekler içinde sarmal bir yapıya sahiptir ve peteği içten sarar. Boruların içinde devir-daim yapan su, petekleri ısıtır ve mekan içinde ısınma sağlanmış olur.

Bosch Kombi Çalışmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi çalışmıyor.” sorununun çözümü için, arızanın kaynağının bulunması gerekir. Bosch yetkili servisi, arızanın kaynağına göre müdahale gerçekleştirir. Bu sorun genellikle gaz eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kombinin içinde yer alan gaz girişleri kontrol edilir ve güzelce temizlenir. Temizlik sağlandığı takdirde kombi tekrar vanalara bağlanır ve test edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56