Arçelik Kombi Çalışmıyor

Kullanmakta olduğunuz kombi çalışmıyor ise kontrol etmeniz ve yapmanız gereken birkaç adım vardır.

  • Su basıncı elektrik ve gaz vanası kontrolü yapılmalıdır. Kombiler su gaz ve elektrik sistemlerinin birlikte çalıştığı karmaşık cihazlardır. Kombinizden sıcak su alabiliyor fakat peteklerde ısınma olmuyor ise kullanılan kombinin bağlı olduğu elektrik kontrolleri yapılmalıdır.
  • Doğalgaz vanası kontrol edilmeli açık olduğundan emin olunmalıdır. Elektrik ve doğalgaz kontrolü yapıldıktan sonra kombi resetleme işlemi denenebilir. Kombi üzerinde bulunan reset tuşuna bir kaç saniye basılı tutularak resetleme işlemi yapılır. Kombi sıcak su vermediğinde ya da çalışmadığında bu ihtimaller çözüme ulaşmak için denenebilir. Kalorifer gidiş hattı ve doğalgaz borularına bakıldıktan sonra kombiyi tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
  • Arızaya neden olabilecek diğer bir sorun ise kombiniz ateşleme yapmıyor olabilir. Gazın kombiye ulaşmadığı durumlarda ateşleme yapılamadığından kombi çalışmaz. Doğalgaz kontrolü bu açıdan önemlidir. Kombiler elektronik kartlardan oluştuğundan bu kartlarda meydana gelecek arıza ya da sorunlar ateşlemeye izin vermez. Genellikle uzun yıllar kullanılan kombilerde bu sorunlar meydana gelmektedir. Daha ayrıntılı bilgi ve çözüm için Arçelik servisine başvurulmalıdır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56