Beko Çamaşır Makinesi Sürekli Çalışıyor, Bu Durumu Nasıl Düzeltebilirim?

Yüksek teknolojileri ve geniş fonksiyonellikleri ile pek çok noktada çamaşır yıkama işlemlerinin daha tasarruflu ve daha kolay hale gelmesini sağlayan çamaşır makinelerinin kullanımında dikkatli olunmalıdır.

Özellikle Beko çamaşır makinesi sürekli çalışıyor yani devamlı yıkama yapıyor sorunu gibi durumlarda mutlaka en kısa süre içerisinde müdahalelerde bulunulması gerekir. Çamaşır makinesinin başlayan yıkama programını sonlandıramaması ve sürekli olarak sürdürmesi durumu;

Çamaşır makinesinin devamlı yıkaması genellikle çok fazla çamaşır doldurulmasından kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Makinenin çok yoğun şekilde doldurulması durumunda makine tam yıkama sağlayamadığı için program sona ermeyebilir. Bu durumda makinenin acil kapatmasının uygulanması ve makinenin uygun ölçülerde çamaşırla doldurulmasına dikkat edilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinin program aygıtında meydana gelen arızalar, makinenin seçilen programın sonlandırılamamasına neden olur. Makinenin program aygıtındaki bir arızalanma durumunda, yerinden sökülerek uzman personeller tarafından gerekli olan kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. Gerçekleştirilen kontrollerde arıza tespit edilerek, fiziki ve yazılımsal olarak onarımı sağlanır. Onarımı mümkün olmayan hallerde kartın değişimi uygulanabilir.

Şeklindeki müdahaleler ile çözüme kavuşturulur.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56