Beko Çamaşır Makinesi Su Akıtıyor

Yaşam alanlarının vazgeçilemez teknolojisi çamaşır makinesinde en sık görülen sorunların başında su akıtma sorunu gelmektedir.

Beko çamaşır makinesi su akıtıyor sorunu belirli nedenlere bağlı olarak meydana gelir. Çamaşır makinesinde su kaçırma/akıtma olayının meydana gelmesine yol açacak nedenler ve çözümleri;

Su giriş hortumunda veya tahliye hortumunda yerinde çıkma, delinme ya da bağlantı kelepçelerinde gevşeme meydana gelmiş olabilir. Bu durumda hortumlar kontrol edilir ve çıkmış hortum varsa yerine takılır. Eğer hortumlar delinmiş ise yenisi ile değiştirilir.

Kapının körük contasında delinme mevcut olabilir. Bu durumda delik olan kapı körük contası yenisi ile değiştirilir.

Yoğun kullanım gibi faktörlere bağlı olarak makine kazanında delinme yaşanmış olabilir. Mümkün olan hallerde deliğin onarımı gerçekleştirilebileceği gibi ağırlıklı olarak doğrudan kazan değişimi uygulanır.

Rezistansın yerinden oynamış olması da su akıtmaya neden olabilir. Rezistans kontrolü gerçekleştirildikten sonra oynamış veya gevşemiş ise sağlamlaştırılır.

İşlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler ile makinenin su akıtma problemi çözüme kavuşturularak, yeniden verimli kullanım potansiyeli elde edilebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56