Arçelik Çamaşır Makinesi Islak Bırakıyor

Çamaşır makinesi çamaşırları yıkadıktan sonra sıkma işlemi yaparak daha kuru hale getirir. Eğer sıkma işlemini yapmıyorsa bu çamaşırları ıslak bir şekilde bırakmasına neden olacaktır. Çamaşır makinelerinin sıkma işlemi yapmamasının nedeni her zaman bir arıza olmayabilir. Bu nedenle servisi aramadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

İlk akla gelen ihtimal çamaşır makinesinin sıkma programını pasif hale getirdiğinizdir. İstemeden ya da unutarak sıkma programını iptal ettiyseniz makine çamaşırları sıkmayacak ve ıslak bir şekilde çıkmasına neden olacaktır.

Bir diğer neden çamaşır makinesinin içine koyduğunuz çamaşırların tür olarak yanlış dengelenmesidir. Örneğin havlu ve penyeleri aynı anda atıyorsanız, havlular suyu emdiği için çamaşır makinesi yeterli derecede sıkma işlemi yapamayacaktır. Bu nedenle belirli tür çamaşırları ayırarak koyup, dengeyi sağlamanız gerekir.

Çamaşır makinesinin sıkma programını yapmamasının bir diğer nedeni de su tahliye işlemini yapamamasıdır.

Tahliye borusunu kontrol ederek tıkalı, ya da kıvrılmış olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Bu işlemlerin hepsini kontrol etmenize rağmen hala çamaşırlarınız ıslak çıkıyorsa o zaman Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56