Samsung Bulaşık Makinesi E2 Hatası

Samsung marka bulaşık makinelerimizde kullanımımız boyunca bir çok hata ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Bu hatalardan biri ise E2 olarak adlandırdığımız ve arıza durumunda sıkça rastlananıdır. Peki E2 hatası nedir ve bu hataya karşın ne yapmalıyız?

E2 hata (arıza) kodu ile ifade edilen hatanın sebebi tamamen makinenizin bulaşık yıkaması esnasında su alamamasından kaynaklı olarak karşılaştığınız bir hatadır. Bu hata ile karşılaşıldığında ne yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

Makinenize bağlı su kaynağının kontrolü

Makinenin yıkama işlemi esnasından su sağlayan kaynağın, suyun akıp akmaması ve vanananın açık olup olmadığı hususlarında kontrolleri sağlamanız gerekmektedir.

Su hortumunun kontrolü

Makineniz ile kaynak arasındaki akışı sağlayan su hortumunda meydana gelebilecek kıvrılma veya kırılma gibi durumlarda aynı şekilde bu hataya sebep olabilmektedir. Böyle bir durumda ikinci olarak su hortumunda bir problem olup olmadığına bakılmalıdır.

Su basıncının kontrolü

Makinenize yıkaması esnasında iletilen suyun yıkama programlarını çalıştırabilmeye uygun tazyik ve basınç miktarının sağlanmış olması gerekmektedir.

Bütün Üstte yer alan çözümlerin bir sonuca ulaştırmadıysa, işlemleri veya kontrolleri hatalı yapmış olabilme ihtimalini veya farklı bir sebepten ötürü olabileceğini göz önüne alarak uzman bir teknik servis ekibinden yardım alınması gerekmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56