Samsung Bulaşık Makinesi H1 Hatası

Merhaba değerli kullanıcılar;
Samsung bulaşık makinelerinde beliren h1 hatası, sensör kaynaklı olarak ortaya çıkabilen durumlardan biridir. Bulaşık makinesine reset atıldığı takdirde bu sorun büyük bir ihtimalle tamamen ortadan kalkmış olur.

***Reset atmış olduğunuz halde halen h1 hatasını almaya devam ediyorsanız, bulaşık makinesinin filtresinin temiz olduğundan emin olmalısınız. Bulaşık makineleride diğer elektronik cihazlar gibi bakım isteyen cihazlar olup, bazen doğru bir bakımın uygulanmaması halinde bu tarz hataları peşinde getirebilmektedir.

***Öte yandan başka nedenlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, suyun tam olarak açık olduğuna emin olmalısınız.

***Bulaşık makinesi borularıda aynı zamanda h1 hatası gibi hataların var olmasına neden olabilmektedir. Boruların katlanmamış ve aktarımı engellemeyecek türden bir durumun olup olmadığına dikkat etmeniz iyi olacaktır.

***Bütün işlemleri yaptıktan sonra halen sorunun devam ettiğini görüyorsanız, o zaman teknik servisi arayarak durumu bildirmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde sensör ve su sıkıntılarını tamamen geride bırakarak, bulaşık makinesinin yeniden sorunsuz ve aktif bir şekilde çalışmasını sağlamış olursunuz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56