Bosch Kurutma Makinesi Su Kabı Arızası

“Bosch kurutma makinesi su kabı arızası” müşterilerin sık sık karşılaştığı bir durumdur. Bu sorun, kurutma makinesinde yer alan su kabının dolu olmasından veya su kabında oluşan tortu birikmesinden kaynaklanmaktadır. Kurutma makinesinde bulunan su kabı, su girişlerinin yapıldığı vanadan su alır. Kap tamamen dolduğunda, kurutma işlemi başlatılır. Ancak kabın tamamen dolmaması, kurutma işleminin düzgün çalışmasına engel olmaktadır.

Bu durumda, su kabı tamamen boşaltılmalı ve kireçlenmeye yol açan sebebin bulunması gerekmektedir. Ayrıca su kabında yer alan kireçler de temizlenmelidir. Kurutma makinesinin iç aksamında yaşanan sorun, su borularında kireç yapabilmektedir. Bunun için teknik servisten yardım alınması, en sağlıklı tercih olacaktır.

Bosch Kurutma Makinesi Su Kabı Arızası Çözümü

“Bosch kurutma makinesi su kabı arızası” çözümü, teknik servisler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Bu ekip, su kabını söker ve dikkatlice temizler. Ardından makine içerisinde yer alan boruları, kireç sökücü ile temizler. Son olarak makine çalıştırılır ve makine içinde çamaşır olmadan çalıştırılır. Çünkü kirecin temizlenmesi gerekmektedir. Ardından makine, müşteriye teslim edilir.

Tags:
Blog Comments

Boş kurutma makinesi bir türlü yarım saat altına inmiyor ve bazen üçlü çekmece gibi bir işaret veriyor.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56