Samsung Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Bazen buzdolabı çalıştığı halde bile soğutmama gibi şikayetler kullanıcılar tarafından sıklıkla yankılanmaktadır. Bu tarz bir sorunun oluşumunun başlıca nedeni buzdolabının kapağının açılma durumudur. Uzun süre boyunca açık kalan buzdolabının bloklama yapması söz konusu olabilir.

* Buzdolabının kapıları açık olduğundan dolayı bu tarz bir sorunun ortaya çıktığını düşünüyorsanız, buzdolabının fişini çekerek 2 gün boyunca oda sıcaklığında kapılarını açarak bekletilmesini sağlamalısınız.

* Dolabın su tahliye bölümünde tıkanmalardan dolayı bu tarz bir sorun meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda teknik servise danışmanız doğru olacaktır.

* Elektrik devresine bağlı olarak bu tarz bir sorunun ortaya çıkması mümkün olabilir.

* Buzdolabının soğukluk ayarlarının kullanıcılar tarafından doğru bir biçimde ayarlanmaması da yine aynı şekilde buzdolabının yeterli şekilde soğutmamasına neden olacaktır. Bunun kontrolü kişiler tarafından sağlanarak, ideal dereceye ayarlanması başarılı bir sonuç verebilir.

* Buzdolabı filtrenin tıkanması, buzdolabının gerektiği gibi soğutmamasına neden olan sorunlardan biridir. Bu tarz problemler meydana geldiğinde ise doğrudan teknik servise haber vermek gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56