Beko Buzdolabı Aşırı Soğutuyor

Temel işlevi içerisindeki besinleri ve diğer ürünleri taze tutmak için soğutma görevi gören buzdolabının aşırı soğutması ürünlere zarar verir. Buzdolabının aşırı soğutması besinlere ve içeceklere zarar verebileceği gibi çok yoğun enerji tüketimine de neden olur. Bu durumda gereksiz şekilde yüksek elektrik faturalarının oluşmasına sebep olabilir. Aşırı soğutma yapan buzdolabında ilk olarak derece veya mevsim ayarının uygun olmaması öne çıkar. Yani misalen kış aylarında yaz mevsimine uygun derece çalıştırılması çok fazla soğutmasına neden olabilir. Bu sorunda uygun derece/mevsim ayarı yapılarak, sorun çözülebilir.

Ancak buzdolabının aşırı soğutmasında sorun her zaman bu kadar kolay çözülmeyebilir. Uzman teknik personeller aşırı soğutma sorununa yönelik;

Termostat kontaklarında yapışma meydana gelip, gelmediğini kontrolünü yapar. Eğer yapışma durumu mevcut ise kontaklar yenisiyle değiştirilir.

Buzdolabının bulp altı plastiği kalın termostat duvarlaması yerine getirmiyorsa yine değişimi uygulanır.

Kompresörde presyon mevcut değil ya da sorunlu ise onarım müdahalesi olamayacağından doğrudan kompresörün yenisi ile değişimi gerçekleştirilir.

İlave olarak uzmanlar buzdolabının çalışma ortamının -10 dereceden aşağıda olmamasına dikkat edilmesi konusunda aşırı soğutma sorunu yaşanmaması için uyarıyor.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56