Beko Buzdolabı Durmadan Çalışıyor

Beko buzdolaplarında olağan çalışma koşulları çerçevesinde belirlenen dolap içi soğukluk derecesinin sağlanması ve korunması için aralıklarla kompresör devreye girerek, soğutma sağlar. Bu işlem bazı hallerde süreklilik ve sıklık teşkil edebilir. Bu durumda Beko buzdolabı durmadan çalışıyor şeklinde bir sorunla tüketicilerin karşı karşıya kalmasına neden olur. Beko buzdolaplarında sürekli çalışmaya neden olan birden fazla etken mevcuttur.

Beko buzdolabının sürekli çalışması ya da sık sık devreye girmesi durumu genellikle mevsimsel etkenlerden kaynaklıdır. Yani yaz aylarındaki sıcak havanın etkisiyle buzdolabı istenen soğukluğu sağlayabilmek için daha fazla çalışma gerçekleştirebilir.

Bu sorunu çözebilmek için buzdolabının bulunduğu mekandaki sıcaklığın olabildiğince düşük sıcaklıklarda tutulmaya çalışılması gerekir.

Beko buzdolapları gelişmiş teknolojileriyle her mevsime göre ayarlanabilir termostat ayar seçeneğine sahiptir. Buna göre çok yoğun çalışma termostat ayarının düşük olma olasılığını gündeme getirir. Düşük termostat ayarı sürekli çalışmasına ya da çok sık devreye girmesine neden olur. Bunun için termostat ayarının yükseltilmesi gerekir.

Buzdolabının kapısının çok sık açılıp, kapanması da devamlı çalışmaya neden olabilir. Bu tip durumlara karşı daha hassas bir kullanım gerçekleştirilmesi gerekir.

Tags:
Blog Comments

Teşekkürler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56