Samsung Buzdolabı Çalışmıyor

Merhaba değerli tüketiciler;

Samsung buzdolabı, uzun zamandan beri çalışmıyor ve içindeki gıdaların muhafaza edilmesini yerine getiremiyorsa, bu sorun kullanıcılar tarafından yapılan yanlış buzdolabı ayarlarından kaynaklı olabilir. Öte yandan prizden kaynaklı olarak ortaya çıkan durumlarda Samsung buzdolabının çalışmasına engel olacak türden detaylar arasındadır.

** Sıcaklık ayarlarının kontrolünü sağlayarak, buzdolabı ayarının “0” derecede bulunmadığına emin olmalısınız.

** Buzdolabının kapağını açtığınızda, buzdolabı ışıklarının yanmadığını görüyorsanız, cihazın fişinin tam olarak takılı olduğuna emin olabilirsiniz.

** Eğer fişte bir sorun bulunmuyorsa ve prize takılı bir haldeyse, bu durum yanan sigorta sorunundan kaynaklı olarak gelişebilir.

** Yanan sigortanın olup olmadığını anlayabilmek adına, aynı prize küçük bir cihaz veya lamba takarak prizin sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

** Voltajların düşük bir seviyede olup olmadığının kontrolünü sağlayınız. Eğer voltajlar düşük bir seviyede bulunuyorsa, bu durum buzdolabına etki ederek onun verimsiz çalışmasına veya hiç çalışmamasına neden olabilmektedir.

** Bütün bu adımları denediğiniz halde, halen cihaz çalışmıyorsa cihaz parçalarından kaynaklı olarak ortaya çıkan bir sorunla baş başa kalmış olabilirsiniz. Bu nedenle teknik servise danışmalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56