Beko Buzdolabı E1 Hatası

Buzdolabınızın dijital gösterge ekranından arıza ve performans durumu kontrolünü basit şekilde yapabilirsiniz. Dijital ekran göstergesine sahip olan Beko buzdolapları sayesinde eğer buzdolabınızın kullanımına ilişkin bir sorun mevcut ise bunu ekranda ortaya çıkacak hata kodları aracılığı ile kolayca anlayabilirsiniz. Bu çerçevede de Beko buzdolabı E1 hatası en sık görülen hatalar arasında yer alır.

Beko buzdolabınızda E1 hatası almanız defrost sensörü açık devre durumuna işaret etmektedir. Olağan tasarım özellikleri çerçevesinde termostat parçasından 2 tane devamlı kısa devre yani kapalı devre çıkar. 75 derecelik sıcaklık karşısında sigorta oluşturur.

Muhtemel hallerde ısıtıcı devamlı devrede olur ise açık devre olarak ısıtıcının enerjisinin kesilmesini sağlama fonksiyonu görür.

Bu söz konusu sigorta açık devre ise defrost ısıtıcısı enerji alamaz ve eritme fonksiyonunu yerine getiremez. Beko buzdolabınızdaki e1 hatası da bu durumu gösteren bir hata kodudur. Bireysel müdahaleler ile çözüm sağlanabilmesi mümkün olmayan bir buzdolabı hata kodudur. Bu durumda uzman teknik personeller tarafından defrost işlemine engel teşkil açık devre durumuna müdahalelerde bulunularak, sorununun giderilmesi sağlanıyor.

Tags:
Blog Comments

Teşekkürler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56