Arçelik Buzdolabı Buz Yapıyor

Arçelik marka buzdolabınızın buzlanma sorunu olması durumunda buzdolabı yeterince soğutmayacaktır. Bu da zamanla içerisinde ki yiyeceklerin daha hızlı bozulmasına neden olacaktır. Bu nedenle buzlanma sorununu çözmek gerekir.

Eğer buzdolabınız no frost değil ise zamanla buzlanması normaldir. Bunun için yapmanız gereken belirli zaman aralıklarıyla buzdolabının fişini çekerek dinlendirmeli ve buzları çözmelisiniz. Eğer no frost ise o zaman bir arıza nedeniyle buzlanma sorunu olabilir. Buzdolabının buzlanmasına neden olacak bazı sebepler şunlar olabilir;
Buzdolabının kapıları uzun süre açık kalmış ya da çok sık aralıklarla açılmış olabilir,
Buzdolabının kapısındaki lastikler aşınmış ya da yırtılmış olabilir. Lastikler hava alıyorsa buzdolabı buzlanmaya başlayabilir.

Eğer buzdolabında gaz kaçağı varsa, sistemde ki gaz azalır ve yeterince soğutamaz. Bu durum da kar ya da buz gibi durumlara sebep olabilir.

Buzdolabının dondurucu bölümünde bulunan fanın motor burçlarında meydana gelen bir aşınma buzlanma sorununa neden olabilir.

Bu durumlar için servisi aramadan önce buzdolabını boşaltıp, 2 gün fişi çekik şekilde bekleterek yeniden kullanmaya başlayın. Bazı durumlarda sorun kendiliğinden çözülür. Tekrar aynı sorunu yaşarsanız o zaman servisi arayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56