Samsung Buzdolabı Isınıyor

Merhaba değerli kullanıcılar;

Buzdolabının ısınması genel olarak bir sorundan kaynaklı olmayıp, sıcak havalarda sıklıkla dile getirilen durumlardan biri halindedir. Özellikle sıcak havaların etkisiyle cihaz aktif bir şekilde çalıştığından dolayı sıcaklık derecesinin biraz daha yükselmesi mümkün bir hale gelebilir. Nadir olarak ise termostat kaynaklı parçanın bozulmasından sonra, buzdolabının ısınma sorunları sık bir şekilde gündeme gelmektedir.

* Uzun süre boyunca buzdolabının kapısının açık kalması, cihazın kapısının kapatıldığında daha fazla çalışmasını gerektirecektir. Bu durumda cihazın daha fazla ısınmasına neden olur. Yani ortaya çıkan sıcaklık artışı bu konuda normal olarak kabul edilir.

* Buzdolabının bulunduğu konumun nemli bir ortam olması halinde de yine aynı şekilde ısınma problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda buzdolabının konumunun tam olarak kontrol edilmesi sağlanmalıdır.

* Termostat konumunun yeniden konumlandırılması sayesinde sorun ortadan kaldırılabilir.

* Yanda bulunan fanın sağlıklı bir şekilde çalışmadığı zamanlarda, buzdolabı sıcaklığının yükselmesi mümkün olabilen durumlar arasına girecektir. Bu sorunun devam etmesi halinde fanın değişimi söz konusu hale gelebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56