Samsung Buzdolabı Çok Ses Çıkarıyor

Merhaba değerli tüketiciler;

Buzdolabı normal zamanlardan daha farklı ve gürültülü bir sese sahip olabilir. Bu durumun ana sebebi buzdolabının bozulan fanı olmakta ve bu tarz bir sesi meydana getirmektedir. Öte yandan buzdolabının yer aldığı konumda aynı şekilde çok önemli olup, yanlış konumlandırılmış olan buzdolapları bu tarz tuhaf seslerin oluşmasına sebebiyet verebilir.

*** Buzdolabının iç fanının bozulması bu soruna neden olacaktır. İç fanın bozukluğu durumunda buzdolabının kapısı açıldığında çıkan tuhaf sesin sona erdiğini fark edebilirsiniz.

*** Buzdolabının ayaklarının doğru şekilde ayarlandığından emin olunuz. Ayakları doğru bir şekilde ayarlanmamış bir buzdolabı titreşime neden olurken, gürültülü çalışmaya başlayacaktır.

*** Buzdolabından bazı zamanlar içinde parça kırılması gibi sesler duyuyorsanız, bu durum tamamen normal olup buzdolabının eritme işlemini gerçekleştirdiğine işaret eder.

*** Dondurucu kısmında yer alan aşırı karlanma nedeni ile fan motorunda çarpma sesi duyulabilir.

*** Dış fan motorunda meydana gelen aşınmalar sonucu, yine buzdolabının yüksek sesli bir şekilde çalışması mümkün bir hale gelmektedir. Bu tarz zamanlarda ise sorunun çözümü adına teknik servise yönelmelisiniz.

Tags:
Blog Comments

Yeni kurulum yapılan samsung buzdolabım 24 saati aşmışken çalışmaya başlayalı motor bölümünden rahatsız edici bir ses çıkıyor kapağını açınca kesiliyor bu normal midir yoksa bir arızasımı vardır yardımcı olursanız sevinirim

Ürününüz henüz yeni olduğu için en iyi yol Samsung Servisi ile iletişime geçmek olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56