Samsung Buzdolabı Işık Yanıp Sönüyor

Buzdolabı ışığının yanıp sönmesi uzun süre boyunca buzdolabı kapısının açık kalması yüzünden oluşabilen sorunlardan biridir. Özellikle yaz mevsiminde bu sorun ortaya çıkarken, sıklıkla açılıp kapanan buzdolabı kapağı ışığın yanıp sönmesine neden olacaktır. Buzdolabı alarmı içerideki soğuk havanın azaldığını bildirmek adına, ışığın yanıp sönmesini sağlayarak haber edecektir.

– Bu ışıklar genel olarak normal olup buzdolabında bir problemin olmadığı anlamına gelir. Buzdolabının içinde var olan soğuk havanın normal düzeye erişiminden sonra ışıkların yanıp sönmesi söz konusu olmaz.

– Öte yandan buzdolabı filtrelerinde meydana gelen donmalar yüzünden de buzdolabı ışığının yanıp sönmesi söz konusu hale gelebilir. Bu tarz zamanlarda yapılması gereken şey ise, buzdolabının fişini çekerek en fazla 2 gün boyunca bekletilmesini sağlamaktır. Bu adımdan sonra sorun kendiliğinden ortadan kalkmış olur.

– Buzlanma problemi buzdolabı ışığının yanıp sönmesine neden olurken, bu alanda çözüme kavuşturulamamış sorunlarda bu olay devam edecektir. Filtre kaynaklı olmayan ve uzun süreli sorunlarda ise, doğrudan teknik servisle iletişime geçmeniz gerekir.

Tags:
Blog Comments

Fiş resmi çıkıyor gösterge yerinde neden acaba

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56