Samsung Buzdolabı Üst Bölme Soğutmuyor

Merhaba değerli kullanıcılar;

Buzdolabının üst bölmesinin soğutmaması sıklıkla ortaya çıkan şikayetlerden biri halindedir. Durumun bu şekilde gelişmesinin nedeni ise, soğutmadan kaynaklı problemlerden olduğu tahmin edilir. Böyle bir durum başınıza geldiğinizde ise yapılması gereken şey, buzdolabının fişini çekerek 1 gün boyunca dinlenmesini sağlamaktır.

** Buzdolabının 24 saat bekletilmesinden sonra, genel olarak buzdolabının üst bölmesinin soğutmama durumu ortadan kalkmış olur. Ancak nadir olarak bekletilme sonrasında sorun devam ediyorsa, teknik bir arızanın var olduğuna dikkat kesilmelidir.

** Buzdolabının motorunun çalıştığı halde, soğutma işlemi gerçekleştirilmiyorsa gaz dolaşım sisteminde bir tıkanma söz konusu olabilir.

** Fan motoru çalışmadığı durumlarda soğuk havanın sadece üst bölmede kalması sağlanır. Bu şekilde olmasından sonra ise, karlanma gibi olumsuz durumlar meydana geldiğinden dolayı yeterli soğutma elde edilemeyecektir.

** Buzdolabı lastiklerinin esnekliği de yine aynı şekilde üst bölmenin soğutma performansında düşüşlerin olmasına neden olur. Lastiklerde esnekliğin var olup olmadığını anlayabilmek için, kapağı kapatmadan hemen önce bir kağıt koyarak bu kağıdı çekmeyi deneyin. Kağıdı çekmekte zorluk yaşamıyorsanız, lastiklerin mutlaka değiştirilmesi gerekecektir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56