Samsung Çamaşır Makinesi Çamaşırları Yırtıyor

Çamaşır makinelerinin çamaşırları yırtması sorunu nadir olarak ortaya çıkabilen arızalardan biri halindedir. Özellikle satın alınmasının üzerinden uzun süre geçen çamaşır makinelerinde bu tarz bir sorunun ortaya çıkması söz konusu olabilir. Kazan bölümünden kaynaklı olarak ortaya çıkan bu sorun, çamaşır makinesindeki kazanların zamana bağlı olarak keskin bir hale gelmesinden sonra oluşmaktadır. Bu olaydan sonra çamaşırların yırtılması görülürken soruna elle müdahale edilebilir.

***Yabancı maddelerin yanlışlıkla çamaşır makinesine girmesinden sonrada çamaşırların yıkandığı sırada aşındırma sorununa neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle çamaşır yıkamadan önce yabancı cisimlerin olup olmadığına dikkat etmeli ve giysilerin ceplerine özenli bir şekilde dikkat kesilmelidir.

***Bazen çamaşır makinesinin gereğinden fazla doldurulmasından sonra, çamaşırlarda aşınma sorununun meydana geldiği görülmektedir. Makinenin çalıştırılmadan önce çamaşırların rahat bir şekilde hareket edebileceği şekilde en az 10 cm aralığında bir mesafenin bırakılması önerilmektedir.

***Kapasitesine kadar doldurulan çamaşırlar sıkışarak yırtılma gibi durumları meydana getirebilir. Özellikle çamaşır makinesinin sıkma yaptığı zamanlarda bu durum ortaya daha çok çıkmaktadır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA