Samsung Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Merhaba sayın tüketiciler;
Temizlik adına belkide en önemli cihazlardan biri çamaşır makineleridir. Çamaşır makinelerinde zamana bağlı olarak yüksek sesli bir çalışma mevcut olabilir. Bu durum genel olarak makinenin içinde bozuk para, yabancı cisim gibi şeylerin bulunduğuna işaret eder. Gerekli bakımın sağlanmasından sonra çamaşır makinenizin eski zamanlardaki sorunsuz bir şekilde çalıştığına şahit olabilirsiniz.

***Çamaşır makinelerinde yer alan amortisörler makinede yıkama sırasında meydana gelen sarsıntının en az durumda olmasına neden olacaktır. Bu amortisörlerin arızası halinde ise, makine olduğundan daha sesli bir şekilde çalışmaya başlayabilir.

***Çamaşır makinelerinde kazan rulmanında oluşan arızalarda yine aynı şekilde sıkma sırasında çok ses oluşmasına neden olacaktır. Bu tarz bir sorun başınıza geldiğinizde ise, doğrudan teknik servise başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

***Çamaşır makinesinde suyun dışarı atılmasını sağlayan pompa motoru adı verilen bir bölüm vardır. Bu bölümün bir ömrü bulunurken, bu süre içinde mutlaka değiştirilmesi gerekir. Eğer kullanıcılar tarafından değiştirilme işlemi yapılmazsa, makine çok sesli çalışacaktır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA