Beko Çamaşır Makinesi Isıtmıyor

Çamaşır makinelerinin temel çalışma prensibi çerçevesinde çamaşırların elde çıkılamayacak sıcaklıktaki sularda çok daha hızlı ve çok daha tasarruflu bir şekilde yıkanabilmesi üzerine kuruludur. İşte bu noktada eğer Beko çamaşır makinesi ısıtmıyor gibi bir sorun yaşanıyor ise makinede ciddi bir probleme işaret edebilir. Makinenin suyu ısıtmamasının nedenleri,

  • Termostat arızası,
  • Elektronik karta veya rezistansa akım taşıyan kablolarda sorun yaşanması,
  • Rezistans üzerinde yoğun kireç oluşumu,

Gibi etkenlerden oluşmaktadır. Beko çamaşır makinesinin suyu ısıtmamasına neden olan bu sorunlara ilişkin gerekli müdahaleler çerçevesinde sırasıyla;

Çamaşır makinesinin su sıcaklık seviyesini belirleyecek termostatındaki arıza nedeni ile parçanın ölçümü sağlayamayacağından ve sıcaklığı düzenlemeyeceğinden dolayı su ısınmayabilir. Bu durumda termostatın yenisiyle değişimi gerçekleştirilir.

Sorun termostattan kaynaklı değil ise elektronik kart ya da rezistansa akım taşıyan kablolarda yanma, komple ve yerinden çıkma gibi durumların olup, olmadığı kontrol edilir. Mevcut sorun varsa giderilerek, sorun kolayca çözülebilir.

Son olarak ise rezistans üzerinde çok yoğun kireç oluşumu, ısının yayılımını engeller. Bu durumda suyun ısınmamasına neden olabilir. Bu durumda kireç çözücü ile kireç temizlenir. Kirecin temizlenememesi durumunda rezistans değişimi gerçekleştirilir.

İşlemleri uygulanır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA