Samsung Televizyon Açılmıyor

Merhaba değerli tüketiciler;

Televizyon prize takılı ancak kumandadan açma düğmesine basıldığı halde çalışmıyorsa, bu durumda ilk olarak kumandanın pillerini değiştirerek yeniden denemeniz doğru olacaktır. Öte yandan çocuk kilidinin devrede olması da aynı şekilde televizyonun açılamama sebeplerinden biri halinde olacaktır.

*** Öncelikle televizyonu çalıştırmak için, kumandayı kontrol etmeli ve kumandanın sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız.

*** Eğer kumandanın bozuk olduğunu düşünüyorsanız, televizyonu ekranda yer alan tuşlar üzerinden açmayı deneyiniz.

*** Bu alanlarda herhangi bir sorun gözükmüyorsa, sigortaları kontrol ederek bunların sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmanız gerekir.

*** Cihaza elektrik geldiğini görüyor ancak halen televizyonun açılamadığından söz ediyorsanız, o zaman kabloların kontrolünü sağlamalı ve bu alanda herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığına bakmalısınız.

Cihaza Görüntü Gelmiyor Neden?

*** Cihaza ekran bir türlü gelmiyorsa bu durum uydu ve televizyon arasındaki bağlantıların yanlış bir şekilde takılmasından sonra meydana gelir.

*** Kabloları kontrol ettikten sonra kumandanızda yer alan AV tuşuna basarak, cihaza görüntünün gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tags:
444 78 56