Arçelik Televizyon Görüntü Var Ses Yok

Televizyonlarda görüntü olmasına rağmen ses olmaması kullanıcıların çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Sadece Arçelik değil, diğer büyük markalarda da arızaların nedeni hep aynıdır. Fakat bu sorunla karşılaştığınızda Arçelik servisi aramadan önce birkaç kontrol yapmanın faydası olacaktır. Bazı basit sorunlarda ya da unutkanlıklarda aynı hatayı sorunla karşılaşmanız ve arıza sanmanız mümkündür.

– Televizyonlarda yaygın olarak iki farklı kumanda kullanılır. Kullanılan kumandalardan biri televizyonun, diğeri uydu alıcısının kumandasıdır. Eğer bunlardan birinde ses tamamen kısılmış ya da ses kapatma tuşuna basılmışsa diğer kumanda ile sesi açamazsınız. Bu nedenle her iki kumandadan da ses ayarına bakmak gerekir.

– Kumandaların üzerinde ki tuşlardan biri basılı kalmış olabilir. Ya da kumandanın ses tuşu bozulmuş olabilir. Bu nedenle önce kumandayı denemeli, pillerini kontrol etmelisiniz.

– Kumandanın kart arızalarında televizyon ile kumanda arasında bağlantı kurulamadığı, ya da bazı opsiyonların çalışmadığı olabiliyor. Bu nedenle televizyonun manuel tuşlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz her şeye rağmen sorun düzelmediyse daha karmaşık bir arıza vardır. Bunun için Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

444 78 56