Siemens Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor

Bulaşık makinelerinde karşılaşılan sorunlardan birisi olarak deterjan eritmeme durumunu bu yazımızda ele alacağız ve çözüm yöntemlerini sıralayacağız. Eğer siz de Siemens Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor diyorsanız yazımızın devamında açıklayacağımız aşamaları dikkate alarak sorununuzu giderebilirsiniz;

1-Eğer tablet veya toz deterjan kullanıyorsanız bu deterjanları yerleştirdiğiniz gözün kuru olduğundan emin olun. Aksi halde gözdeki nem ile deterjanınız yapışacak ve eriyemeyecektir.
2-Kullandığınız deterjanın rutubetsiz, güneş almayan kuru bir yerde olduğundan emin olun. Rutubetlenmiş deterjanlar erime özelliklerini de yitirirler.
3-Kullandığınız deterjanın makineniz için uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.
4-Cihazınızın filtresinde meydana gelebilecek tıkanıklıklar yeterli su teminatını önleyecektir ve bu durumda deterjanınız erimeyecektir. Bu durum ile karşılaşmamak için taban filtrenizi kontrol edin ve tıkanıklık varsa titiz bir şekilde temizleyiniz.
5-Cihazın pervanelerinin doğru bir şekilde hareket edebildiğinden emin olun, aksi halde yeterli basınç ve hareketlilik uygulanamaz ve deterjan erimez.

**Ele aldığımız bu çözüm yöntemleri cihazınızda sorununuzu gidermezse sorunun teknik olması düşünülebilir. Bu durumda bir Siemens servisi ile iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56