Arçelik Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor

Arçelik bulaşık makinasında oluşabilecek sorunlardan biride su boşaltmama sorunudur. Bu sorun en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Buna sebep olan birçok faktör vardır. Makinayı açtığımız zaman suyun boşalmamış olduğunu gördüğümüzde bu soruna neden olduğunu düşündüren ilk neden gider borusunun tıkanmış kıvrılmış ya da kırılmış olabileceğidir.

Makina kullanıcılarının gider hortumlarını temizlenmesi amacıyla bulaşık makinalarını düzenli bir şekilde boş olarak çalıştırabilirler. Bu sayede oluşabilecek bir tıkanmayı oluşmadan engellemiş olurlar. Bu yöntem dışında piyasada satılan temizleyicilerden alarak gider hortumlarını temizlemekte alternatif bir yol olabilir.

Bir diğer sebep ise filtrenin tıkanmasıdır. Filtrelerin temizliği teknik servis tarafından da kullanıcılar tarafından da yapılabilecek bir işlemdir. İki madde de kullanıcı için basit ve çözülebilir sorunlardır.

Bunlardan başka nedenler ile de bulaşık makinesi su boşaltma sorunu yaşanabilir. Bulaşık makinasının alt sepetinin hemen aşağısındaki gider kısmı kontrol edilmelidir. Başta filtre çıkarılıp temizlenip tekrar takılmalıdır. Bu noktada yemek artıkları ve kireç tıkanmaya neden olabilmektedir.

Bu durum kontrol edildikten sonra bulaşık makinanızı makine açma kapama düğmesine üç saniye basmak suretiyle resetlemeniz sorunun çözümünde etkili olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56