Electrolux Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Çamaşır makinesi yıkama gerçekleştirebilmek için elektrik ve su bağlantısına ihtiyaç duyar. Çamaşır makinesinin normal çalışma prensibi çerçevesinde çalışma gerçekleştirmemesi, bir soruna işaret eder. Electrolux çamaşır makinesi çalışmıyor sorunu da çok sık şekilde görülen problemler arasında yer alıyor. Çamaşır makinesinin hiç çalışmamasında birden fazla etken etkili olabilir.

Çamaşır makinesinde çalışmama sorunu makinenin elektrik bağlantısında ya da su bağlantısında sorun olduğunu gösterebilir. Yani bağlı olduğu prizde 220 Volt elektrik olmayabilir ya da bağlı olduğu musluğun şebekesinde su olmayabilir.

Bu olasılıkların göz önünde bulundurulmasıyla makinenin elektrik ve su bağlantısında sorun olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Bir sorun bulunmuyorsa, problem makine aksamından kaynaklıdır.

Çamaşır makinesinin program aygıtında problem olabilir. Electrolux çamaşır makinesi çalışmıyor sorununa en sık yol açan etkenlerden birisidir.

Makinenin program aygıtı elektrik almasına karşın, yıkama programına başlayamıyor olabilir. Bu durumda özel bilgisayarlı sistemlerde program aygıtı arızası kontrol edilir. Gerekli olan müdahaleler yazılımsal ya da fiziki şekilde gerçekleştirilerek, sorun çözülebilir.

Çamaşır makinesinin kapak arızaları da makinenin çalışmamasına neden olur. Makinenin kapak kilidi arızalı ise makine kapağın kapandığını anlamayabilir. Bu durumda makinenin kapak kilidi arızalıysa değiştirilir ve sorun çözülür.

Çamaşır makinesinin yıkama motoru arızalı olabilir. Bu durumda işlevini yerine getiremeyeceğinden makine çalışmaz. Arızalı yıkama motoru çıkartılarak, yerine orijinal yedek yıkama motoru takılır. Böylelikle makinenin çalışmasına engel teşkil eden sorunlar ortadan kaldırılmış olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56