Electrolux Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Çamaşır makineleri normal çalışma prensipleri çerçevesinde yıkama programı sonunda otomatik olarak yıkama suyunu tamamen boşaltır. Eğer makineniz yıkama programı sonunda aldığı suyu atamıyor ise makinenizin boşaltımında bir sorun mevcut anlamına gelir. Electrolux çamaşır makinesi su boşaltmıyor sorunu yaşanıyor ise bunun birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler ve çözümleri sırasıyla şu şekildedir;

Çamaşır makinesinin suyu boşaltmasını sağlayan pompa motoru arızalı olabilir. Bu parça arızalı ise onarımı mümkün olmadığından, en kısa sürede yenisiyle değiştirilmelidir.

Çamaşır makinesinin su tahliye filtresi veya su tahliye hortumu tıkanmış olabilir. Makinede yıkanan çamaşırlardan düşen yabancı cisimler burada tıkanmaya neden olabilir. Bu tıkanıklığın giderilmesiyle suyun sorunsuz boşaltımı sağlanabilir.

Çamaşır makinenizin su tahliye hortumu çok yüksekte olabilir. Bu durumda pompa motorunun sağladığı tazyik seviyesinin yeterli olmamasına ve suyun makinede kalmasına neden olabilir. Bu durumda makinenizin su tahliye hortumunun çok yukarıya kadar çıkmamasına dikkat etmelisiniz.

Çamaşır makinesi hiç sıkma programına geçiş yapmayabilir. Çeşitli kart arızalarından dolayı makine yıkama sonrası çamaşırlardaki suyu sıktığı aşamaya geçemeyebilir. Bu durumda makinenizin içerisinde su kalır. Bu sorunun çözülmesi için program aygıtı sökülerek, bilgisayarlı teknik sistemlerde kontrolden geçirilerek, sorununun tespit edilmesi gerekir.

Tespit edilen sorun için onarım uygulanmalıdır. Ancak bazı arızalarda sorunun çözümü için müdahaleler yetersiz kalabilir. Bu durumda program aygıtı yenisiyle değiştirilmelidir.

Bu tip müdahaleler ile Electrolux çamaşır makinesi su boşaltmıyor sorununu kolay bir şekilde giderebilmek mümkündür.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56