Electrolux Çamaşır Makinesi Su Akıtıyor

Çamaşır makinesi kullanıcılarının en sık yaşadıkları sorunlardan birisi de makinenin su akıtması sorunudur. Electrolux çamaşır makinesi su akıtıyor ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, makinelerini verimli kullanamaz ve sorunu çözmemeleri durumunda da makinelerinde daha fazla sorun yaşayabilir. Çamaşır makinesinin su akıtması sorununa neden olabilecek birden fazla etken bulunur.

Çamaşır makinesi giriş ve tahliye hortumlarının yerinden çıkmış olması ya da patlamış olması gibi farklı etkenler Electrolux çamaşır makinesi su akıtıyor sorununun yaşanmasına neden olabilir. Çamaşır makinesinin Electrolux teknolojisine rağmen böyle bir sorun yaşanması durumunda yapılacak müdahaleler;

Çamaşır makinesinin su giriş ve su tahliye hortumlarının yerinden çıkmış olması durumunda, yerine takılarak sorun çözülür. Eğer hortumlarda patlama ya da delinme meydana gelmiş ise su giriş ve tahliye hortumları yenisiyle değiştirilir. Bunun dışında bağlantı noktalarındaki civatalarda gevşeme meydana gelmiş ise cıvatalar sıkılarak, sorun çözülür.

Çamaşır makinesinde bulunan körük contasında delinme olabilir. Bu durumda körüğün orijinal yedeği ile değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinenizin kazanı delinmiş olabilir. Eğer delinme yaşanmış ise kazan değiştirilir.

Çamaşır makinesinin rulman yataklarından su akıtmakta ise rulman yataklarının değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinin suyu ısıtmaya yardımcı olan rezistans isimli parçası gevşemiş ya da yerinden oynamış olabilir. Bu durumda iyice sıkılır ve sorun çözülür.

Şeklindedir. Bu müdahaleler ile makinenin su akıtmasına engel olunabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56