Vestel Bulaşık Makinesi F5

Makinelerde kullanılan hata kodları kullanıcıların ve teknik servislerin sorunu direk anlamasını, çözümün hızlı bir süreçle gerçekleşmesine yardımcı olan yazılımlardır. Bu kodların ana çıkış yeri makinenizin elektronik kartıdır. Beyin de dediğimiz bu kart, içindeki yazılımlar sayesinde bir sorun algıladığı zaman makinenizin ekranına bir kod yollar ve siz de kullanım kılavuzu veya internetten bakarak bu sorunun ne olduğu anlar ve ona göre teknik servisi arar veya kendi çözebileceğiniz bir konu ise halledersiniz.

Burada ilgileneceğimiz konu Vestel bulaşık makinesi f5 hata kodunun hangi durumda ortaya çıktığı olacaktır. Bu kodun makinenize yetersiz su girişi olduğu zaman çıkar ve tesisat işlerinden pek anlamıyor iseniz teknik servis ile iletişime geçerek çözümü sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Su giriş valfinin görevini tam yapıp yapmadığını öğrenmelisiniz. Makinenizin bağlı olduğu su giriş valfini bulmanız gerekir. Bu genelde makinenin arkasında konumlanır veya en yakın musluğun oralarda olur. Makinenizin arkasına bakıp boruyu takip ederek bulabilirsiniz. Boruyu valften ayırarak bakabilirsiniz. Eğer su giriş valfi çalışıyor ise:

– Sorun valf ile makine arasındaki su giriş borusunda veya filtresinde olabilir. Boruyu çıkartarak filtreyi temizleyebilirsiniz. Sonra tekrar deneme yaparak makinenize su girip girmediğine bakabilirsiniz. Eğer hata devam ediyor ise teknik servisi çağırmalısınız.

– Bu iki yapabilecek bir teknik bilginiz var ise deneyebilirsiniz. Fakat teknik bilginiz yok ise direk teknik servisi arayarak sorunu anlatıp yardım isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA