Arçelik Bulaşık Makinesi Yıkamaya Neden Geçmiyor?

Bulaşık makinalarında sıklıkla karşılaşılan durumlardan biriside yıkamaya geçmeme durumdur. Makina su aldıktan sonra yıkamaya geçmemişse bunun birkaç sebebi vardır.

Bulaşık Makinasının ne sıklıkla kullanıldığı ilk maddeyi oluşturmaktadır. Bulaşık makinası ara sıra kullanılıyorsa büyük ihtimalle ana yıkama motoru sıkışmıştır. Bulaşık makinanızın motorunda bulunan keçeler makina uzun sure çalışmadığından dolayı belirli bir sure sonra kuruyarak keçenin motora sıkışmasına sebep olur. Motor sıkıştığı için ana yıkama başlamaz makinanız su alır ve yıkama işlemine geçemez.

Makinanızı sık kullanıyor iseniz bu sorunla günlük yaşantınızda az karşılaşırsınız. İkinci olarak makinanızın ana motoru yanmış olabilir. Ana motor yandığında bulaşık makinası su alır ve öylece bekler. Bulaşık makinası motorları daha çok su kaçağı olduğu durumlarda yanar. Makinanızın sürekli üst üste çalıştırılması sonucunda motorda yanma meydana gelebilir. Her yıkama arasında makina mutlaka dinlendirilmelidir.

Diğer bir sorun ıs nadir olarak görülse de dijital kart hatasıdır. Kart motora gerekli komutu ve elektriği göndermediği için ana yıkama motoru devreye girmez. Böyle durumla karşılaşıldığı zaman Arçelik servisi ile irtibata geçilmelidir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56