Arçelik Bulaşık Makinası Su Atmıyor

Bulaşık makinalarında kullanım sırasında en sık karşılaşılan sorunlar arasında suyu atmama sorunu er almaktadır. Bu soruna sebep olan birçok faktör vardır. Bu sorun makinadaki pis suyun boşaltılmamasına ve bulaşıkların tam anlamıyla temizlenmemesine neden olur. Makine yıkamayı bitirdikten sonra kapağı açıp su dolu bir makine ile karşılaşmak can sıkıcı bir durumdur.

Peki, su atmama sebepleri nelerdir?

Bu duruma neden olan iki faktör aşağıda sıralanmıştır.

Filtrelerin tıkanması bu konudaki ilk ihtimaldir. Basit bir tıkanma varsa kullanıcı rahatlıkla bu tıkanmayı giderebilir. Filtreler çıkarılıp temizlenmeli ve tekrar takılmalıdır. Özellikle makinanın alt kısmındaki gider yerine dikkat edilmelidir. Burada bulunan filtrede çıkartılıp temizlenmelidir.

Pis su gider borusunun tıkanması da suyun yeterince boşalmamasına neden durumlardandır. Bulaşıklarda bulunan yemek atıklarının iyi temizlenmeden bulaşıkların makinaya yerleştirilmesi sonucu filtre ve gider boruları tıkanabilir. Yemek atıkları temizlenmeden bulaşık makinasına konmamalıdır.

Sorunun çözümü için Arçelik bulaşık makinanız için önerilen temizleyicilerden kullanabilirsiniz.
Makinanızı birkaç defa boş çalıştırmanız gider borusunu kontrol etmeniz son olarak makinaya reset atmanız bu sorunun çözüm önerileridir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA