Siemens Bulaşık Makinesi E02 Hatası

Kullanmakta olduğunuz Siemens bulaşık makinesinin kontrol panelinde bulunan dijital ekran aracılığı ile makinenizin devam ettirdiği tüm süreçlerden haberdar olabilirsiniz. Bu ekranda yer alan hata kodları size cihazınızda meydana gelen hatalarla ilgili bilgi sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlere Siemens Bulaşık Makinesi E02 hatası hakkında bilgi vermeye ve sorunun giderilmesi için yapılabileceklere değineceğiz.

– Siemens bulaşık makinenizde E02 hatası çıkıyorsa bu hata genel olarak makinenizin su temin edememesi ile alakalıdır. Eğer cihazınız yıkama için su temin etmeye başladığında yeterli suyu sağlayamazsa çalışma durdurulur ve dijital ekranınızda E02 hata kodu belirir. Bu durumda;

– Makinenizin bağlı olduğu su musluğunun açık olduğundan emin olun

– Makinenize su girişi sağlayan musluğun su basıncının yeterli olduğundan emin olun. (Dakikada 10 litre su girişi gerekmektedir.)

– Makinenizin su girişindeki filtrede bir tıkanıklık veya kireçlenme söz konusu olabilir. Bu parçayı dikkatlice temizleyerek tıkanıklığı giderin.

** Eğer bu yöntemler hata kodunu gidermenize yardımcı olmadıysa bir Siemens servisi ile iletişime geçerek hata ile ilgili profesyonel destek alınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56