Siemens Buzdolabı Alttan Su Akıtıyor

Buzdolapları çeşitli nedenlerden dolayı su akıtma arızası verebilir. Peki Siemens Buzdolabı alttan su akıtıyor ise bu arızanın sebebi ne olabilir?

Akıtmanın Potansiyel Nedenleri

– Gider borusundaki tıkanıklık.
– Buzdolabınızın alt tarafında delinmiş veya sızdırmaya başlayan bir kısım.
– Buzluk kısmında aşırı buz birikimi.
– Filtre temizliğinin veya bakımının zamanında yapılmamış olması.
– Eski bir tamir esnasında takılmış olan yan sanayi yedek parça kullanımı.
– Uzun yıllardan beri kullanılıyor ise gerekli servis bakımının yapılmamış olması.
– Buzdolabı kapağı tam kapanmıyor ise kendini soğutamaması nedeniyle içerisindeki buzların erimesi.
– Timer denilen beyin mekanizmasının bozulmuş olması ihtimali. Eğer böyle bir durum olduğunu düşünüyorsanız yetkili servise haber veriniz.

Siemens Buzdolabının su akıtmasının altındaki nedenlerden birisi yukarıda saymış olduklarımız olabilir. Siemens buzdolabınız arızalanmış ise öncelikle servisi aramalısınız fakat ben kendim kontrol edeceğim diyorsanız. Aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz;

– Buzdolabınızın gider borusunun içini uzun bir nesne aracılığıyla temizleyin.

– Buzluk kısmında buz birikmiş ise buzdolabının fişini çekerek buzlar eriyene kadar bekleyin. Ardından suları bez yardımı ile temizleyebilirsiniz.

– Buzdolabınız ocak gibi ısı yayabilecek eşyalara yakın veya güneş alan bir bölümde ise buzdolabını başka bir alana taşıyabilirsiniz.

– Taze meyve veya sebzelerde her zaman su bulunabileceği için meyvelerinizin veya yemeklerinizin ağzı açık bir şekilde beklemediğinden emin olun. İçlerindeki sular nem yaratıp buzdolabının içinde su birikmesine neden olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56