Siemens Buzdolabı Alttan Su Akıtıyor – Su Sızıntısını Durdurun!

Buzdolapları çeşitli nedenlerden dolayı su akıtma arızası verebilir. Peki Siemens Buzdolabı alttan su akıtıyor ise bu arızanın sebebi ne olabilir?

Siemens Buzdolabı Alttan Su Akıtıyor Neden?

– Gider borusundaki tıkanıklık.
– Buzdolabınızın alt tarafında delinmiş veya sızdırmaya başlayan bir kısım.
– Buzluk kısmında aşırı buz birikimi.
– Filtre temizliğinin veya bakımının zamanında yapılmamış olması.
– Eski bir tamir esnasında takılmış olan yan sanayi yedek parça kullanımı.
– Uzun yıllardan beri kullanılıyor ise gerekli servis bakımının yapılmamış olması.
– Buzdolabı kapağı tam kapanmıyor ise kendini soğutamaması nedeniyle içerisindeki buzların erimesi.
– Timer denilen beyin mekanizmasının bozulmuş olması ihtimali. Eğer böyle bir durum olduğunu düşünüyorsanız yetkili servise haber veriniz.

Siemens Buzdolabının su akıtmasının altındaki nedenlerden birisi yukarıda saymış olduklarımız olabilir. Siemens buzdolabınız arızalanmış ise öncelikle servisi aramalısınız fakat ben kendim kontrol edeceğim diyorsanız. Aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz;

– Buzdolabınızın gider borusunun içini uzun bir nesne aracılığıyla temizleyin.

– Buzluk kısmında buz birikmiş ise buzdolabının fişini çekerek buzlar eriyene kadar bekleyin. Ardından suları bez yardımı ile temizleyebilirsiniz.

– Buzdolabınız ocak gibi ısı yayabilecek eşyalara yakın veya güneş alan bir bölümde ise buzdolabını başka bir alana taşıyabilirsiniz.

– Taze meyve veya sebzelerde her zaman su bulunabileceği için meyvelerinizin veya yemeklerinizin ağzı açık bir şekilde beklemediğinden emin olun. İçlerindeki sular nem yaratıp buzdolabının içinde su birikmesine neden olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Siemens Buzdolabı Alttan Su Akıtıyor – Sorun Ne Olabilir?

Siemens buzdolabınız alttan su akıtıyorsa, muhtemelen su damlası hortumunda bir tıkanıklık veya su valfinde bir arıza var. Su damlası hortumunun tıkanması, suyun dolaptan çıkmamasına ve dolayısıyla alt kısmın ıslanmasına neden olabilir. Su valfi arızası ise, suyun dolaptan kontrolsüz şekilde akmasına neden olabilir.

Siemens Buzdolabı Su Damlatıyor – Ne Yapmalıyım?

Siemens buzdolabınız su damlatıyorsa, öncelikle su damlası hortumunu kontrol edin ve eğer tıkalıysa temizleyin. Ayrıca su valfini de kontrol edebilir ve gerekiyorsa onarabilirsiniz. Bunları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, servis desteği almanız gerekebilir.

Siemens Buzdolabı Alt Kısmı Islak – Ne Yapmalıyım?

Siemens buzdolabınızın alt kısmı ıslaksa, muhtemelen su damlası hortumunda bir tıkanıklık veya su valfinde bir arıza var. Su damlası hortumunun tıkanması, suyun dolaptan çıkmamasına ve dolayısıyla alt kısmın ıslanmasına neden olabilir. Su valfi arızası ise, suyun dolaptan kontrolsüz şekilde akmasına neden olabilir. Bu sorunları çözmek için su damlası hortumunu kontrol edebilir ve gerekiyorsa temizleyebilir veya su valfini kontrol edip onarabilirsiniz.

Siemens Buzdolabımın Su ve Buz Dispenserinin Çalışmaması Neden Olabilir?

Siemens buzdolabınızın su ve buz dispenserinin çalışmaması, su hattında bir tıkanıklık, su valf arızası veya su filtresinde bir sorun olabileceğini gösterir. Bunların hepsi dispenserden gelen suyun akmasını engelleyebilir veya buz üretimini durdurabilir. Bu sorunları çözmek için öncelikle su hattını kontrol edebilir ve gerekiyorsa temizleyebilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

Buzdolabımdan su sızıntısı yaşadım ve sebebinin dondurucu bölümündeki tıkanıklık olduğunu fark ettim. Eriyen buzlar tıkanıklık yüzünden sızıyordu. Tıkanıklığı giderdikten sonra sızıntı durdu.

Leave a Comment
444 78 56