Siemens Bulaşık Makinesi E09 Hatası

Siemens bulaşık makinesi ile ilgili en dikkat çeken hatalardan birisi de E09 hatası olmaktadır. Bu durum; bulaşık makinesinin su ısıtma sorunu yaşadığını gösteren detaylardan birisidir.

  • Makinenin su ısıtma sorunu yaşaması halinde Siemens bulaşık makinesi E09 hatası ekranda belirecektir. Bu hata söz konusu olduğunda bulaşık makinesinin çalışır durumda faaliyetine devam ettiğini söylemek mümkündür. Fakat, makinenin ısıtma yapmamasından dolayı bulaşıklar; yıkama işleminin ertesinde makineden kirli olarak çıkacaktır.
  • Bu sorunun ortaya çıkmasının birden çok sebebi olabilir. Isıtıcının yanmış olmasına ek olarak arızalanması da bu duruma sebebiyet verebilir. Parça değişimi gerekli olabilir. Buna ek olarak, parçanın değiştirilmesine de rastlanılabilir.
  • Bu problemin ortaya çıktığını anlamanın kesin bir yöntemi bulunmaktadır. Yıkama işleminin bitmesinin ardından bulaşık makinesinin kapağı açıldığı zaman normalde gelmesi gereken sıcaklık insanın yüzüne gelmiyorsa bu durumda ısıtıcıda ciddi bir arıza var demektir.
  • Isıtma elemanı üzerinde yer alan aşınmış sızdırmazlık maddesinden su gelmesinin bir sonucu olarak kısa devre meydana gelebilir. Buna ek olarak, tahliye filtresindeki tıkanmadan kaynaklı olarak yavaş su çıkışı mümkün olabilir.
  • Bu durum; ısıtma elemanının aşırı ısınmasına ve yanmasına sebep olabilir.
  • Bu problemin çözülmesi için ilk olarak hata kodunun sıfırlanması lazımdır. Ekipman veya sistem arızasından dolayı bu sorun yaşandığı için Siemens servisinden yardım almak şart olabilir. Buna ek olarak, bulaşık makinesinin 10 ila 15 dakika elektrik şebekesinden ayrılması doğru bir çözüm olabilir.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56