Siemens Çamaşır Makinesinde E61 Hatası ve Çözüm Yolları

Kullanmakta olduğumuz çamaşır makinelerine son 10 yıllık süre içerisinde uygulanan geliştirmeler sonucunda artık oldukça rahat bir şekilde cihazımızda meydana gelen hataları ve arızaları tespit edebiliyoruz. Kontrol panelimizde beliren kodlar aracılığı ile ortaya çıkan en ufak sorunda dahi bilgi sahibi olabiliyoruz. Biz bu yazımızda sizlerle Siemens Çamaşır Makinesi E61 hatasını ele alacağız ve bu hatanın çözümü için neler yapılabileceğini açıklayacağız.

Siemens Çamaşır Makinesi E61 Hatası Nedir?

Eğer cihazınızın kontrol panelindeki ekranda bu hata kodu görülüyorsa, bu hatanın cihazınızın kapı kilidiyle alakalı olduğu anlaşılmaktadır. Cihazınızın kapağı doğru bir şekilde yerine oturmamış, kilitlenmiş ancak bir temassızlık oluşmuş yahut kilit boşluğuna çamaşır sıkışmış olabilir. Kapı kilidinin dilinin anahtara tam oturmaması da bu hatanın nedenlerinden birisidir.

E61 Hatasının Çözümü;

E61 hatası eğer donanımsal bir arıza söz konusu değilse çözümü oldukça basit bir hatadır. Öncelikle cihazınızı durdurun ve bir 5 dakika bekleyin. Kilit açılma süresi tamamlandığında kapı serbest kalacaktır. Kapıyı açın, doğru bir şekilde kapatıldığından ve arasında çamaşır sıkışmadığından emin olunuz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56