Siemens Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor

Bulaşık makineleri yıkama programının tamamlanması ile birlikte pompa aracılığı ile içindeki suyu tahliye eder. Bu tahliyenin gerçekleşmemesi durumunda ise yıkama sona erdiğinde makinenin içinde su birikintisi kalmış olduğunu görürsünüz. Bu gibi bir durumla karşılaşıyor ve Siemens Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor diyorsanız o halde yazımızı devamında ele alacağımız maddeleri inceleyebilirsiniz.

-Makinenizin içinde su birikintisi kalmasına neden olabilecek en önemli faktör cihazınızın su gideridir. Su giderinizde bir tıkanıklık söz konusu ise bu durumda su tahliye edilemeyecektir.

-Makinenizin taban filtresini ve su giderini kontrol edin.

-Bu alanlarda bir tıkanıklık veya bağlantı hatası söz konusu ise gideriniz. Görülür bir şekilde tıkanıklık yok ise bu durumda cihazın tahliye alanına göz atınız. Buradaki filtreyi ve tahliye borusunun katlanmamış ve doğru bağlanmış olduğundan emin olun.

**Bu ele aldığımız çözüm yöntemleri standart prosedürlerdir ve cihazınızın normal bir şekilde su tahliyesini yapabilmesi için yapılması gereken uygulamalardır. Eğer yine de sorununuz çözülmez ise bu durumda bir Siemens servisi ile iletişime geçmenizi öneririz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56