Siemens Çamaşır Makinesinde E18 Hatası Ne Anlama Geliyor?

Siemens Çamaşır Makinesi E18 Hatası kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerden birisidir. Bu hatayı alan kullanıcılar makinenin kontrol panelinde veya ekranında E18 hatasını görür. Bu hatanın açıklaması ise; çamaşır makinesinin kirli suyu tahliye edemediği anlamına gelir. Bu durumda makineden verim alınamaz. Kirli suyun tahliye edilememesinin birkaç nedeni olabilir. Bunlar;

Siemens Çamaşır Makinesi E18 Hatası Neden Olur?

  • Tahliye hortumunda ezilme veya bükülme meydana gelmiş olabilir.
  • Tahliye filtresinde tıkanma oluşmuş olabilir.
  • Tahliye pompası çalışmıyor olabilir.
  • Tahliye su hortumunda tıkanma meydana gelmiş olabilir.

Hatanın çözümü için kullanıcı olarak uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. Bunlar;

  • Çamaşır makinesi filtresini temizlemek.
  • Çamaşır makinesinden suyu tahliye etmek.
  • Çamaşır makinesinde bulunan pompa deliğini manuel olarak temizlemek.

Temizleme konusunda yoğun kimyasallı ilaçlar kullanmamaya özen gösterin ve makinenin fişinin takılı olmadığına emin olun.

Su tahliye edildi ve hata ortadan kalktıysa çamaşır makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak tüm bunlara rağmen hala Siemens Çamaşır Makinesi E18 Hatası alıyor iseniz en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulununuz.


Sıkça Sorulan Sorular

Siemens çamaşır makinesi E18 hatası nedir?

Siemens çamaşır makinesi E18 hatası, su drenajının doğru şekilde gerçekleşmediğini gösterir. Bu hatanın birkaç nedeni olabilir, örneğin filtrelerin tıkanması, boruların kirlenmesi veya pompanın arızalanması.

Siemens çamaşır makinesinde E18 hatası nasıl giderilir?

Siemens çamaşır makinesinde E18 hatasını gidermek için, öncelikle makinenin prize takılı olmadığından emin olun. Daha sonra filtreleri kontrol edin ve tıkalıysa temizleyin. Boruların kirlenmiş olabileceğini kontrol edin ve temizleyin. Son olarak, pompanın arızalı olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Siemens çamaşır makinesi E18 hatası neden oluşur?

Siemens çamaşır makinesi E18 hatasının birkaç nedeni olabilir. En yaygın nedenlerinden bazıları filtrelerin tıkanması, boruların kirlenmesi veya pompanın arızalanmasıdır. Ayrıca, suyun basıncı veya drenajı da hata oluşumuna neden olabilir.

Siemens çamaşır makinesi E18 hatası nasıl önlenir?

Siemens çamaşır makinesi E18 hatasını önlemek için, düzenli olarak filtreleri kontrol edin ve temizleyin. Ayrıca, makinenin borularını düzenli olarak kontrol edin ve kirlenmişse temizleyin. Su basıncı veya drenajıyla ilgili bir sorun olması durumunda, bir profesyonelden yardım alın.

Siemens çamaşır makinesi E18 hatası için servis çağırmak gerekiyor mu?

Siemens çamaşır makinesi E18 hatası çoğu durumda evde çözülebilir. Ancak, sorunun kaynağı hakkında emin değilseniz veya sorunu çözmekte zorlanıyorsanız, bir servis teknisyeni çağırmak en iyi seçenek olabilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56