Siemens Bulaşık Makinesi Isıtmıyor

Bulaşık makinesi kullanıcıları bulaşıklarının seçtikleri programa göre uygun sıcaklıkta yıkanmasını, hijyen standartları gereği önemserler. Bu nedenle de ısıtmama sorunu meydana geldiğinde hijyen konusunda da rahatsızlık ortaya çıkar. Biz bu yazımızda Siemens Bulaşık Makinesi Isıtmıyor diyen kullanıcıların sorunlarına neden olan sebepleri ve bu sorunun çözümüne dair detayları aktarmaya çalışacağız;

– Bu tip bir problem sıklıkla 15 ve üzeri yıl kullanımda olan bulaşık makinelerinde meydana gelmektedir ve sorunun kaynağı olarak sıklıkla rezistans parçası dikkate alınmaktadır. Eğer rezistansınızda kireçlenme veya bozulma varsa bu durumda suyun ısınmaması söz konusudur.

– Sorunun kaynağı olarak bir diğer durum ise makineye aktarılan elektrik voltajının 220 volttan az olmasıdır. Bu durumda rezistans aktif hale gelemez ve ısıtma gerçekleşmez.

* Eğer yukarıdaki belirttiğimiz nedenlerden kaynaklanan bir ısıtmama sorunu meydana geliyorsa, bu tip mekaniklerin ve tesisatların tamiri uzman müdahalesi gerektirdiğinden mutlaka bir uzman ile temasa geçiniz.

* Cihazınızın ısıtması ile ilgili profesyonel destek almak üzere bir Siemens servisi ile iletişime geçerek garanti yahut parça değişimi uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56