Siemens Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyor

Çamaşır makinelerinde sıklıkla karşımıza çıkan su kaçırma sorunu birden fazla sebepten meydana gelebilecek ve genellikle çözümü kolay olan bir problemdir.
Sıklıkla dış aksanlarla ilgili olan bu sorunun çözümü için sorunun kaynaklandığı noktanın tespiti çok önemlidir. Doğru tespit yapıldıktan sonra ise çözümü uygulamak çok kolay olacaktır.
Biz bu yazımızda Siemens Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyor diyen okurlarımıza bilgiler sunacağız.

Çalışma Esnasında Su Kaçırma Söz Konusu ise;

-Cihazınızın su giriş hortumu veya tahliye hortumunda bir kopma, bağlantı hatası yahut patlama söz konusu olabilir. Bu hortumları (sıcak su çıkışına karşı gerekli önlemleri alarak) denetleyiniz. Sızıntının meydana geldiği noktayı tespit ederek eğer giderebileceğiniz bir aksaklıksa müdahale ediniz. Yırtık hortumu değiştirin veya çıkmış hortumu doğru bir şekilde yerleştirin.

-Kazanda meydana gelen bir delinme söz konusu olabilir veya rulman yatağında sızıntı olabilir. Bu durum daha maliyetli bir sorundur ve doğrudan değişim gerektirir.

-Cihazınızın rezistansında bir gevşeme veya deformasyon söz konusu olabilir. Rezistansınızı yuvasına doğru bir şekilde oturtun ve kireç söz konusu ise dikkatlice temizleyiniz.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA