Siemens Bulaşık Makinesi Program Değişmiyor

Bulaşık makineleri kişilerin kullanım tercihlerine göre çeşitli programlara sahiptirler. Bu programlar yıkamanın sürecini ve süresini doğrudan etkiler. Ancak kimi zaman kullanmakta olduğunuz makinede meydana gelen bir problem nedeniyle program değiştiremeyebilirsiniz. Biz bu yazımızda Siemens Bulaşık Makinesi Program Değişmiyor diyen kullanıcılar için sorunun yanıtını arayacağız;

– Eğer Siemens Bulaşık Makinesi Program Değişmiyorsa bu durumda öncelikle cihazınızın resetlenmesi gerekebilir. Muhtemel olarak başlatılmış bir program söz konusudur ve bu program yarım kaldığı için cihazınız görevi tamamlamaya çalışmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak ve komutu değiştirebilmek için makinenizin kapatma tuşuna uzun süre basın veya doğrudan cihazı kapatarak fişini çekin. Bir süre bekledikten sonra yeniden çalıştırın ve programın değiştirilip değiştirilemediğini kontrol edin.

– Cihazınıza reset atmanıza rağmen program değiştirilemiyor ve makine doğrudan programa başlıyorsa bu durumda kontrol panelinizdeki bir arızadan söz edilebilir.

Bu durumda da derhal bir Siemens servisini arayarak profesyonel yardım talep edebilir, varsa garantinizden faydalanabilir yahut parça değişikliği talep edebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56