Siemens Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor!

Siemens bulaşık makinesinin belirli dönemlerde suyu boşaltmaması; birçok uzman tarafından standart bir sorun olarak gösterilmektedir. Bu durumun ortaya çıkmasındaki en önemli etmenlerden birisi kullanıcı hataları olmaktadır. Bulaşık makinesinin olması gerekenden fazla doldurulmasının bir sonucu olarak tıkanmalar meydana gelebilir. Buna ek olarak, pompa arızası, basınç şalterinin kırılması, kontrol modülünün başarısız olması gibi sebeplerin de bu duruma yol açabileceğini söylemek gerekir.

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor
  • Bulaşık makinesi çalışırken bir yandan da pompanın uğultusu duyuluyorsa tahliye hortumu kontrol edilmelidir.
  • Hortumun tıkanmadığından veya sıkışmadığından emin olunmalıdır. Bunun yanı sıra, lavabonun hemen altında bulunan sifonun tıkalı olup olmadığının kontrol edilmesi şarttır. Suyun herhangi bir gecikme olmadan lavaboya aktığı konusunda emin olunmalıdır. Buna ek olarak, yıkama odasının hemen altındaki ana filtrenin tıkalı olup olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Drenaj pompasının kırılması da bu soruna sebep olabilir. Pompanın yandığı hallerde tamir edilmesinin imkanı bulunmaz. İvedilikle değiştirilmesi gerekir. Ancak, drenaj pompasında mekanik bir arıza varsa bir şekilde muayene edilmesi ve yağlanması söz konusu olabilir. Bu sayede, sorun çözülebilir.
  • Basınç şalterinin sökülüp kontrol edilmesi bir sonraki aşamayı temsil etmektedir. Karter çıkartılmalı ve pompa kontrol edilmelidir. Parçanın çıkartılmasının ardından borusu temizlenmelidir. Aksi takdirde, boruda meydana gelen sorunlardan dolayı bulaşık makinesinin çalışmasının önüne geçilecektir.

Tüm bu işlemler yapıldığı halde sorun çözülemiyorsa vakit kaybetmeden Siemens servisinden yardım alınmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56