Siemens Çamaşır Makinesi E32 Hatası: Anlamı ve Çözüm Yolları

Çamaşır makineleri modern dönemde sahip oldukları donanımlar aracılığıyla ortaya çıkan hata ve arızalarını da kullanıcılarına kendileri bildirmektedirler. Böylelikle kullanıcılar bir sorun olduğunda bunun neden ve nasıl kaynaklandığını kolaylıkla tespit edebilmekte ve buna göre çözüm yolu aramaktadır. Biz sizlerle bu yazımızda Siemens Çamaşır Makinesi E32 hatasını ele alacağız ve çözüm yolları hakkında detaylı bilgi sağlayacağız.

Siemens Çamaşır Makinesi E32 Hatası Nedir?

– Eğer sahip olduğunuz Siemens çamaşır makinesinin kontrol panelinde E32 hatası görülüyorsa bu durumda dengesiz yükleme algılanıyor demektir. Cihazınıza yerleştirdiğiniz çamaşırların hacim ve ağırlıkları dengesiz olduğundan kazan hareketliliği kısıtlanıyordur ve bu durum çamaşırlarınıza zarar verebilir.

– Cihazınız E32 hatası ile yıkamayı sürdürebilir ancak sıkma devrinde bu işlemi gerçekleştirmeyebilir yahut düşük hızda çalışabilir.

E32 Hatası Nasıl Giderilebilir?

– Siemens Çamaşır Makinelerinde meydana gelen E32 hatasının genel olarak çözümü makinenin boşaltılarak tekrar yerleştirilmesidir.

– Makineden çıkardığınız yorgan ve yastık kılıflarının düğmelerini ilikleyin, büyük ve küçük yıkanacak materyalleri birlikte makineye atın.

– Aşırı hacimli veya yayılan materyalleri bir file aracılığı ile sardıktan sonra makineye atınız.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56