Siemens Çamaşır Makinesinde Kilit İşareti Neden Yanıp Sönüyor? Güvenlik Önlemleri Üzerine İnceleme

Siemens Çamaşır Makinesi Kilit İşareti Yanıp Sönüyor sorunu çamaşır makinesinde çocuk kilidinin devreye girdiğini göstermektedir. Çocuk kilidi yanlış bir tuşa basıldığı zaman ya da elektronik kart arızası olduğu zaman devreye girmektedir. Böyle bir durumda çamaşır makinesi kilitlenir ve çalışmaz. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için kullanıcı açma kapama düğmesine yaklaşık 5 saniye basarak kapatabilir. Bu işlemden sonra ekranda görülen kilit işareti kaybolacaktır.

Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için uygulanan bir diğer yöntem de devir ve kalan süre butonlarına 3 saniye boyunca basmaktır. Bip sesi duyulduğunda kilit ekrandan kaybolacaktır.

Eğer çamaşır makinesinde dokunmatik ekranlı bir panel varsa panelde anahtar sembolü görünür ve altındaki butonda da “3 sn” yazmaktadır. Bu butona 3 saniye boyunca basarak çocuk kilidini devre dışı bırakabilirsiniz.

Siemens Çamaşır Makinesi Kilit İşareti Yanıp Sönüyor sorunu bahsedilen bu yöntemler ile düzelmiyorsa muhtemelen elektronik kart arızası mevcuttur. Arızanın çözümü için Siemens Çamaşır Makinesi Servisi sizlere yardımcı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56