Vestel Bulaşık Makinesi Bardakları İyi Yıkamıyor

Bulaşık makineleri mutfak eşyalarınızdaki yağ, yemek artığı, yanmış gıdalar gibi kirleri temizlemektedir. Fakat bazı zamanlarda bardaklarınızda izler, tabaklarda kalmış ufak tefek parçalar veya çatal bıçaklarınızdan şöyle bir el gezdirdiğinizde biraz yağ hissedebilirsiniz.

Fakat bardak gibi cam olan şeffaf araç gereçlerde kir veya iz diğer şeylere kıyasla daha fazla göze çarpmaktadır. Teknik servis olarak önerimiz makinenizi belli aralıklarda temizlemeniz ve düzenli bakımlar yaptırmaktır. Vestel bulaşık makinesi bardakları iyi yıkamıyor ise bazı uygulamalar yaparak bu duruma çözüm sağlayabilirsiniz.

– Makinenizde parlatıcı kullanmıyorsanız bulaşıklar lekeli kalabilir. Parlatıcı bulaşıklarda yüzeyi yumuşatarak su moleküllerinin akışkanlığı sağlayarak iz kalmasını engeller. Bulaşıklar ne kadar yüksek sıcaklıkta yıkanırsa o kadar temiz olur.

– Yağ suya göre yoğun bir madde olduğundan zamanla makinenin bölgelerinde kalabilir. Filtreleri tıkayabilir. Bölgede kalan yağ her yıkamada bulaşıklara temas ederek iz bırakabilir. Özellikle kuruma sürecinde. Makinenizin ana haznesinde bulunan süzgeç, filtre ve pervaneleri yerlerinden sökerek kaynamış deterjanlı suda bekletebilirsiniz. Ne kadar sıcak o kadar iyi çözünüm.

– Makinenize belirli zamanlarda 1 bardak dolusu sirkeyi dökülmeyecek şekilde koyarak çalıştırabilirsiniz. Sirke bir asittir ve bakteri sökücüdür. Sıcak su ile temas ettiğinde su buharının da yardımıyla iç bölgeyi temizleyerek yağların giderilmesinde yardımcı olur.

– Makinenin işi bittikten sonra 15-30dk arasında makinenin kapağını açmamanız da bulaşıklarda iz kalmasını engelleyecektir.

– Şebeke suyunun sertliği, kireç oranı bulaşıklarda iz bırakmaktadır. Bunun çözümü de tuz kullanmaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56